[O2 FL] - światła do jazdy dziennej nie działają i inne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mirekkonieczny
    Classic
    • 2010
    • 7

    [O2 FL] - światła do jazdy dziennej nie działają i inne

    Witajcie

    Chce kupic sobie jakies autko do zabawy w zime (i nie tylko )

    Jako ze caly czas mam zwyzki ze wzgledu na wiek chcialbym auto zarejestrowac na ojca, a mnie wpisac jako wspolwlasciciela 50/50. Czy ojciec musi byc obecny przy kupnie i podpisac sie na umowie?

    Potrzebna mi jest tylko umowa K-S na dwoch wlascicieli i upowaznienie do kupna auta napisane przez ojca czy cos jeszcze?

    Pozdrawiam
  • jakubd
    Ambiente
    • 2009
    • 165

    #2
    [O2 FL] - światła do jazdy dziennej nie działają i inne

    Wyjechałem 2 dni temu z salonu wersją Elegance, która z natury rzeczy ma światła do jazdy dziennej. Tak - w kloszach przeciwmgłowych jak wół siedzą. ALE: hm... nie świecą. I teraz zgodnie z instrukcją: na maxidocie nie ma opcji Daylight. Przytrzymanie kierunkowskazu do siebie i do góry po włączeniu zapłonu - zgodnie z instrukcją - powinno je włączyć. Nic.
    Niezależnie od tego, czy przełącznik świateł jest na 0 czy na Auto (w tych trybach w dzień powinny działać światła dzienne) cholery nie chcą się zapalić. Przeciwmgłowe wydają się działać normalnie.

    Wygląda na to, że owszem, zmontowali, ale zapomnieli VAGiem poinformować samochód, że ma te światła (na to wskazuje brak opcji włączania świateł dziennych w menu). Jak sądzicie, ile dni zajmie ekipie w serwisie "naprawienie" tej usterki?

    W ogóle myślę nad zakupem VAGa z CANem dla własnej przyjemności grzebania w ustawieniach (brakuje sporo opcji w menu - np. sterowania alarmem, samouzbrajaniem, wydawaniem dźwięku przy uzbrajaniu itd. - tego mi w serwisie raczej nie włączą).
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=562238

    Komentarz

    • kropeck
      RS
      • 2009
      • 2319
      • Octavia II (1Z3)
      • BLF 1.6 FSI 115 KM

      #3
      Re: [O2 FL] - światła do jazdy dziennej nie działają i inne

      Zamieszczone przez jakubd
      Jak sądzicie, ile dni zajmie ekipie w serwisie "naprawienie" tej usterki?
      Jeśli pominąć kwestie formalne, typu zgłaszanie, czekanie na kolejkę itp, to jeśli się dogadasz z serwisantem, który akurat będzie miał pod ręką VCDS'a, to raptem 2-3 minuty. Jeszcze może Ci się uda wycyganić doświetlanie zakrętów
      We wtorek albo środę będę wracał przez Wawę i mam tam już dwie furki umówione na doświetlanie, więc jeśli się będą w serwisie obijać, to te dzienne Ci włączę za free
      Pozdrawiam,
      Michał

      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

      Komentarz

      • Mihau
        RS
        • 2009
        • 7460
        • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

        #4
        jakubd, a to dziwne mi działały normalnie
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz

        • jakubd
          Ambiente
          • 2009
          • 165

          #5
          Ja na razie (jak na zdjęciu z "nasze auta" widać) siedzę na wakacjach pod Garwolinem i wracam dopiero po pierwszym sierpnia, ale dzięki za ofertę, kropeck. Doświetlanie w zasadzie zamówiłem z góry, więc powinno być (sprawdzić muszę, dziś wieczorem zrobię sobie jazdę testową w szczerą noc).
          Może zadzwonię i wybiorę się do Mińska Maz. (tam kupiłem) i zrobią to od ręki (w sumie ich obowiązek, no nie? Zanim co jeszcze czytam instrukcję dalej i testuję wszystko po kolei. I jestem szczerze pozytywnie zaskoczony, że wszystko działa jak trzeba. Na razie tylko te światełka.

          Mihau: no właśnie, wiem, że to dziwne, dlatego napisałem tutaj może po prostu coś źle robię, ale w trybie Auto powinno działać... auto
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=562238

          Komentarz

          Pracuję...